PROAKTİF BELGELENDİRME

KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ

GÖZETİM-DENETİM VE KAPSAM

GENİŞLETME TETKİKİNDEN

BAŞARIYLA GEÇTİ

Kalite yönetim sistemi, gözetim-denetim ve kapsam genişletme denetimi için TÜRKAK’a başvuru yapan Proaktif Belgelendirme denetimlerden başarıyla geçti. Müşteri memnuniyeti ve sürekli iyileştirme gibi konuları kendine ilke edinen Proaktif Belgelendirme 2 gün boyunca TÜRKAK’ın yaptığı denetimler sonucunda başarılı bulundu.

 

2015 yılından beri TS ISO/IEC 17024 kalite standardı belgesine sahip olan Proaktif Belgelendirme yıllık gözetim-denetim ve kapsam genişletme denetimini TÜRKAK heyetinden oluşan, alanında uzman kişiler tarafından tamamladı. 2 gün süren denetimler sonucunda tüm personelin katıldığı kapanış toplantısında değerlendirmede bulunan TÜRKAK Baş Denetçisi Proaktif Belgelendirmenin çalışmalarının ve faaliyetlerinin diğer kurum ve kuruluşlara örnek teşkil edebileceğini söyleyerek Proaktif Belgelendirme ailesini tebrik etti.

 

Akreditasyon çalışmalarıyla sistemini yeniden yapılandıran Proaktif Belgelendirmenin Genel Müdürü Durmuş DEMİR: “Bir yıldan beri akreditasyon sisteminin altyapı çalışmalarının devam ettiğini, kalite sistemiyle akreditasyon sistemlerinin, müşterilerine yüksek kalitede hizmet üreten bir kurum haline getirdiğini söyledi. DEMİR: “Sistemimizi sürekli iyileştiriyoruz. Müşterimizi büyüyen ailemizin bir ferdi olarak görüyor, onların taleplerine bütçe ve imkanlarımız doğrultusunda cevap vermeye çalışıyoruz. Kalite sistemimizi 2015 yılından beri sürekli iyileştiriyoruz. bir de bu yıl mevcut sistemimize ek olarak yeni yeterlilikler dahil etmeye çalışıyoruz. Bütün yıl boyunca kurumumuzun sistemlerini gözden geçirdik, stratejik planımızı bütün paydaşlarımızın önerileri doğrultusunda hazırladık. 17-18 Şubat 2017 tarihlerinde TÜRKAK tarafından yapılan denetimlerle başarımızı bir kez daha tescilledik. Başarıya giden yolda kaliteli, kurumsal ve güvenilir yapımız SÜREKLİ İYİLEŞTİRME politikasıyla Türkiye’de hizmet alanımız doğrultusunda örnek bir kurum olacağımıza inanıyoruz. ” dedi.