Eğitim sektöründe kurumsallaşan Niğdeli İşadamı Durmuş Demir başarıları ile gururumuz oldu.

Bazı yatırımlar vardır ki onları hayata geçirebilmek hem önemli oranda para hem de büyük sabır ve gayret gerektirir. Niğdeli İşadamı Durmuş Demir onlarca teknik personelin çalışacağı Proaktif Belgelendirme Kuruluşunu kurmak için üç yıldır büyük uğraş veriyor. Devletin neredeyse tüm kurumlarından izin aldıklarını belirten işadamı, Proaktif Belgelendirme Kuruluşunu faaliyete geçirmek için artık gün sayıyor!

Durmuş Demir’in Hayat Hikayesi!
1975’de Niğde’de ailesinin ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi. Kendisinden sonra üç kardeşi daha oldu. O, ilkokulu köylerinde, liseyi ve ortaokulu parasız yatılı olarak Konya / Ereğli İvriz Anadolu Öğretmen Lisesinde bitirdi. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden Mezun oldu.

Meslek Tecrübeleri
2002 – 2011 yılları arası kurumsal firmalarda yöneticilik yaptı. 2011 yılında İstanbul’ a gelerek 5D1K Mühendislik ve Danışmanlık Firmasını kurdu. Kurumsal kimliği ve yapısını ön planda tutarak 5D1K Firmasıyla ciddi bir portföy elde ederek isim yaptı yine 2011 yılında İstanbul Bilirkişiler Derneği Genel Sekreteri oldu. Piyasa araştırması yapıp 2012 yılnda ikinci firması olarak Özel Aybilim Eğitim Merkezini kurdu ve İstanbul’da Hizmet İçi eğitim kurumu olarak bir numara oldu. Niğde’nin tanınmış işadamlarından olan Durmuş Demir ile yaklaşık beş yıl önce başlayan Mühendislik Firması, Aybilim Eğitim Kurumu ve uzun zamandır hayata geçirmek için uğraş verdiği Uluslararası geçerliliğe sahip belgelendirme kuruluşu olacak. Demir ile Proaktif Belgelendirme yatırımları hakkında konuştuk.

Başarı Tesadüf Değildir Çok Çalıştık!

Durmuş Demir, denince akla Eğitim geliyor. İstanbul sizi daha ziyade öyle tanıyor. Bugün Mühendislik Danışmanlık yapıyorsunuz, Eğitim Hizmetleri de veriyorsunuz. Hayli uzun bir zamandan beri de Uluslar arası Belgelendirme Kurumu kurmak için hazırlık içindesiniz. Proaktif Belgelendirme Kurumunu bizzat hayata geçirmeye ne zaman, nasıl karar verdiniz? Demir, “Ben serbest ticaret olarak iş hayatına 2011 yılında başladım. Çok uzun seneler bu işle uğraştım. Hâlâ da uğraşıyorum . Bu kadar yıl uğraşınca sektörün hemen her şeyini gayet iyi öğreniyorsunuz. Biz de öğrendik. Sektörde edindiğimiz tecrübe ile ilk önce Mühendislik Hizmetleri kapsamında İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetleri verdik. 2011 yılından bu yana İstanbul’da Mühendislik Hizmetleri kapsamında İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetleri ve Hizmet İçi eğitimleri sunuyoruz. Hizmet içi eğitimlerle İnşaat sektörüne önemli katkılarımız oldu. Mühendislik Hizmetlerimizden sonra Hizmet içi Eğitim sektöründe de başarılı olduk ve tecrübelerimizi katladık. 2013 yılında edindiğimiz tüm bu tecrübelerden sonra Uluslar arası geçerliliğe hakim Ustalık belgeleri verebileceğimizi ve bu sistemi kurabileceğimizi de düşünmeye başladık. Bu Bağlamda; Proaktif Belgelendirme, değişen ve gelişen ülkemize profesyonel kadrosu ve başarılı projeleriyle katkı sunabilmek için 3 yıllık çalışmanın ardından 2016 yılı başında yetki almayı hedeflemektedir. Ulaşılan başarının arkasında müşteri odaklı ve verimliliği merkez alan bir yönetim anlayışı vardır.Bu anlayış sadece maddi kazanımlarla değil,bütün toplumun yararlandığı ve yararlanacağı kurumsal yurttaşlık bilinciyle iç içe gelişmektedir. Hizmet verdiği tüm alanlarda kalite sistemlerini etkin bir şekilde kullanarak hareket eden Proaktif Belgelendirme, topluma öncülük edecek bir vizyonla hareket etmekte ve projeleriyle ülke ekonomisine ve istihdama katkı sağlamayı hedeflemektedir. Başarının tesadüfen gelmeyeceğinin bilinci olarak hareket eden Proaktif Belgelendirme, kalite sistemlerini tüm birimlerinde uygulamakta ve sürekli iyileştirme felsefesini benimsemektedir. Niğdeli İş Adamı Durmuş Demir Proaktif Belgelendirme kurumunun tarafsızlık, şeffaflık, birlik ve bütünlük, mükemmellik, sorumluluk ve yaratıcılık gibi unsurları temel alan değerleri kuruşundan itibaren esas alarak Türkiye’de bir numara olacaktır” dedi.